Оформляємо дитину в дошкільний заклад

/Files/images/17c78b43e883380a18f22ad4cbc86e1e.gif/Files/images/172063f557b416018067b46e3d894beb.gif

Для зарахування дитини у дошкільний заклад батькам, або особам, які їх замінюють, необхідно пред’явити:

- заяву;
- свідоцтво про народження дитини;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини;
- довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.

/Files/images/9d38607a9ce9.gif

Я іду в дитячий садок !

/Files/images/IMG_3966.jpg

Перші години без мами

Шановні батьки! Перед тим, як йти у дитячий садочок, спокійно поясніть малюку, що там він, які всі діти, залишиться один без Вас, але Ви неодмінно скоро заберете його. А щоб малюку було легше орієнтуватися, поділіть час на менші проміжки: "Спочатку ти пограєш іграшками, потім позаймаєшся, а потім підеш на прогулянку і я за тобою прийду".

З вечора Ви домовляєтесь з малюком, що завтра він побуде якийсь час з вихователем, бо у Вас є важливі справи.

Перший день в дитячому садку не повинен тривати більше, ніж 1 - 1.5 години.

Надалі час перебування дитини в групі може збільшуватись, але обережно і поступово, орієнтуючись на поведінку дитини і обговоривши її з вихователем.

Залишивши дитину в групі, зразу ж йдіть і не підглядайте! Намагайтесь не нервувати, переживати, бо дитина відчуває Ваш настрій і сама починає нервувати! А тому налаштуйте свої думки на позитивне або займіться такою справою, яка захопить Вас і Ваші думки, а через 1.5 години прийдете за малюком спокійна і усміхнена!

Не варто забувати й про таку особливість дитячої психіки, як "зараження емоціями" - заплакав один малюк, і майже одразу ще 2 - 3 найуразливіших заплаче. Тому з розумінням поставтесь до того, що інколи ваша дитина буде плакати без причини.

Про тривалість перебування в другий день домовтесь з вихователем, обговоривши поведінку малюка за першими результатами.

Упродовж першого тижня кількість годин, які проводить малюк у садочку не повинна перевищувати трьох годин на день. Збільшувати тривалість перебування дитини в групі можна лише за його хорошого емоційного стану.

А ввечері не забудьте відмітити перший день дитини в садочку. Налаштуйте ще раз себе і малюка на радісне перебування дитини в садочку. Щоб уникнути ускладнень і забезпечити оптимальне проходження адаптації дитини, слід поступово переводити малюка із родини в дошкільний заклад. Тим самим Ви виконаєте одну з головних потреб маленької дитини - перебування в сталому середовищі.

Варто створити оберігаючий режим: раніше вкладати дитину спати, довше перебувати з нею під час засипання; пропонувати улюблену їжу, не годувати насильно. Діти в цей час витрачають багато енергії, нервове напруження позначається на всьому: хто почав говорити, може перейти на лепет, хто сам їв, може знову просити покормити, хто зробив перші кроки, може знову повзати. Необхідно з розумінням поставитися до цього, налаштувати себе і дитину на краще.

Ведучи малюка в дитячий садочок, не акцентуйте всю увагу на вмовляннях. Нагадайте про яскраві враження від учора і спокійно поясніть, що Вам треба працювати і Ви заберете дитину з прогулянки (після сну і т.д.). І точно виконайте свої обіцянки! Вдома про вихователя та дітей відгукуйтеся тільки добре.

Наберіться терпіння: невдовзі плач зникне і дитина з радістю йтиме в садочок!

/Files/images/1197c43d6192.gif

Рекомендації для батьків, що полегшують дитині ранкові прощавання:

Навчиться прощатися з дитиною швидко.Не затягуйте розтавання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.

Покладіть малюку до кишені яку – небудь пам'ятну річ, що нагадуватиме про вас і про те, як сильно ви його любите.

Вигадайте забавний ритуал прощання й строго дотримуйтесь його, наприклад, завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками, тощо.

Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишалася в дитячому садку за нову іграшку.

Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона не влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастесь дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впратися з її вередуванням і слізьми.

/Files/images/lineechka-75.gif

Шановні батьки!

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним. Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:

· Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно!

· Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам. Ідучи, додому обов'язково повідомте про це вихователя.

· Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.

· При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Крім того ми просимо Вас:

· Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафку.

· Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою.

· Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті.

· Дайте дитині з собою носовичок.

· У шафці дитини повинний бути завжди запасний одяг для групи. Восени та навесні просимо приносити запасний верхній одяг і взуття для прогулянок.

· Щоб запобігти втраті або обміну речей позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.

· Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів.

· Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.

/Files/images/0_53551_c9fe2059_L.png

О 9.00 починаються заняття. Тому переконливо просимо Вас:

· Якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягтися і тихо приєднається до дітей.

· Якщо ви хочете бути присутніми на занятті, попередьте про це педагога та ознайомтеся з правилами відвідування занять.

· Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час - вранці до 8.30, в другій половині дня після 16.30; а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час.

· Для занять фізкультурою та музичних занять дитині знадобляться футболка, шорти, шкарпетки, чешки в окремому мішку.

· Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися.

Шановні батьки!

· За харчування дітей батьки сплачують квітанцію не пізніше 20 числа поточного місяця на місяць вперед. Оплата є обов'язковою для усіх.

· При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертатися на прийом до дільничного педіатра, в дитячий сад дитина не приймається.

· /Files/images/телефон.gifЯкщо ваша дитина занедужала, просимо до 9.00 повідомити старшу медсестру по телефону 5-46-87.

· Після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки. Якщо дитина не відвідувала заклад більше двох тижнів необхідно додати соскоб на ентеробіоз.

А також:

· Якщо ви не змогли вирішити будь - яке питання з педагогами, ви можете звернутися до вихователя-методиста, завідувача, старшої медсестри.

· Конфліктні та спірні ситуації у нас прийнято вирішувати за відсутності дітей.

· Протягом року буде багато свят, розваг, виставок, які стануть незабутніми подіями в житті вашої дитини, тож візьміть в них активну участь.

Дякуємо Вам за те, що розумієте нас!

/Files/images/7122.gif

Готуємо дитину до дитячого садка /Files/images/1 младшая-2.jpg

1.Переконайтеся у власній впевненості, що дитячий садок необхідний для вашої сім'ї саме зараз. Дитина добре відчуває, коли батьки сумніваються в доцільності "садівського" виховання. Будь-які ваші коливання вона використовує для того, щоб чинити опір розлученню з батьками. Легше і швидше звикаються діти батьків, у яких немає альтернативи дитячому саду.

2. Розкажіть дитині, що таке дитячий сад, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб маля пішло в дитячий садок. Наприклад: "Дитячий садок це такий красивий будинок, куди мами й тата приводять своїх малят. Я хочу, щоб ти познайомився і подружився з іншими дітьми і дорослими. У садку все пристосовано для дітей. Там маленькі столики і стільчики, маленькі ліжечка, маленькі раковини для вмивання, маленькі шафи, багато цікавих іграшок. Ти все зможеш розглянути, доторкнутись, пограти з цими речами. У садку діти їдять, гуляють, грають. Я дуже хочу піти на роботу, мені це цікаво. І я дуже хочу, щоб ти пішов в дитячий садок, щоб тобі теж було цікаво. Вранці я відведу тебе в садок, а увечері заберу. Ти мені розповіси, що у тебе було там цікавого, а я розповім тобі, що у мене цікавого на роботі. Багато мам і тат хотіли б відправити до цього садка своїх дітей, але беруть туди не всіх. Тобі пощастило, восени я почну водити тебе туди. Але нам потрібно підготуватися до цього. Купити всі необхідні речі, приготувати "радісну коробку", вивчити ім’я вихователів і правила дитячого садка".

3. Проходячи біля дитячого садка, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощатило — восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і близьким у присутності маляти про свій успіх, говоріть, що пишаєтесь своєю дитиною, адже її прийняли в дитячий садок.

4. Розкажіть дитині про режим дитячого садку: що, як і в якій послідовності, вона робитиме. Чим детальніше буде ваша розповідь і чим частіше ви її повторюватимете, тим спокійніше і упевненіше відчуватиме себе ваше дитя, коли піде в садок. Запитуйте у маляти, запам'ятав він, що робитиме після прогулянки, куди складати свої речі, хто йому допомагатиме роздягатися, що він робитиме після обіду. Питаннями такого роду ви зможете проконтролювати, чи добре дитина запам'ятала послідовність подій. Маля лякає невідомість. Коли дитя бачить, що очікувана подія відбувається, як і було обіцяно, він відчуває себе упевненіше.

5. Побалакайте з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися за допомогою, як вона це зможе зробити, Наприклад: "Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи: "Я хочу пити", і Олена Миколаївна наллє тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це». Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на першу вимогу і так, як вона хоче. Поясніть, що в групі багато дітей і інколи їй доведеться почекати своєї черги. Ви можете сказати маляті: "Вихователь не зможе одягнути відразу всіх дітей, тобі доведеться трохи почекати». Спробуйте програти всі ці ситуації з дитиною вдома. Наприклад, ви — вихователь, а ведмежа, за якого вам теж доведеться говорити, просить пити.

6. Приготуйте разом з дитиною «радісну коробку», складаючи туди недорогі речі. Це можуть бути невеличкі іграшки, привабливі для вашої дитини і вже точно будуть радувати інших дітей, коробочки з вкладеними в них забавними предметами: красиві паперові серветки або клаптики з тканини, приємні на дотик; книжки з малюнками. Можливо, ви вмієте складати орігамі, тоді сміливо відправляйте в «радісну коробку» паперового журавля або собачку. За літо ви наповните коробку. Тоді восени вранці вам простіше буде відправляти дитину в дитячий садок: з іграшкою веселіше йти і простіше зав'язати стосунки з іншими дітьми.

7. Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не віднімати іграшки; пропонувати свої іграшки, робити послуги іншим дітям.

8. Дитя звикне тим швидше, чим з більшою кількістю дітей і дорослих зможе побудувати стосунки. Допоможіть йому в цьому. Познайомтеся з іншими батьками і їх дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашої дитини по імені.

9. Чи знаєте ви, що чим краще будуть ваші стосунки з вихователями та іншими батьками і їх дітьми, тим простіше буде звикнути вашій дитині?

10. Будьте поблажливі і терпимі до інших. Досконалих людей немає. Проте, прояснювати ситуацію, що турбує вас, необхідно. Робіть це в м'якій формі або через фахівців. У присутності дитини уникайте критичних зауважень в адресу дитячого садку і його співробітників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садом!

Дуже сподіваємось, що Вашій дитині буде у нашому садку цікаво, затишно, по-домашньому!

/Files/images/73.gif

Кiлькiсть переглядiв: 1438

Коментарi

  • Яна

    2012-08-11 18:43:04

    Очень хороший детский сад. Спасибо за заботу о детях.......

  • Лена

    2012-07-21 17:30:03

    Очень давольна воспитателями, такое заботливое отношения к детям. Мой сын уже ходит вдетский сад без слёз. Спасибо Вам!...

  • Марина

    2012-06-15 21:56:06

    начали ходть в садик, пока впечатления только положительные, спасибо!...

  • Светлана

    2012-05-18 18:25:41

    Ура, мы попали в ваш детский сад, в этом году наша дочь первый раз пойдёт в детский сад, спасибо за советы. Нам это пригодится....

  • Александра

    2012-05-17 12:25:44

    Спасибо за советы и информацию! Обязательно приведу своего сыночка в ваш детский сад)))))...

  • Роман и Лера

    2012-05-05 17:17:59

    Мы узнали про сайт от друзей.Очень было интересно читать эту страничку. В этом году мы собираемся привести нашу дочь в детский сад. Спасибо Вам за рекомендации для родителей, нам было очень полезно это знать....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.