Чим зайнятися з дитиною вдома у дощову погоду?

Похмурий дощовий день - справжнє випробування для маленьких винахідників , які завжди сповнені енергії. Для того, щоб діти не нудьгували, спробуйте використовувати погану погоду як привід провести з дитиною незабутній день, цікавий, і зовсім несхожий на всі інші.

Займіть дитину чим-небудь творчим і корисним! Як це зробити? Все досить просто, Вам навіть не знадобиться ніяких додаткових матеріалів.

· Вбираємося! Діти так люблять приміряти різні наряди! Дозвольте своїй дитині хоча б раз погосподарювати у Вашому гардеробі. Дайте їй трохи косметики, яку вона може використовувати, кілька пар взуття, головні убори. Нехай дитина наряджається, а ви будете вгадувати, якого персонажа вона зображує. Цікаво, якщо в гру включається ще хтось третій, наприклад, можна залучити тата, нудьгуючого біля телевізора, або дитину, що живе по сусідству. А складання речей назад в шафу можна перетворити ще в одну гру!

· Робимо намиста. Намиста будуть у нас нехитрі - з макаронів. Візьміть порожнисті макарони і фарби (фарби підійдуть абсолютно будь-які, головне, щоб кольори були різноманітні) і пофарбуйте макаронини в різні кольори. Деякі макаронини можна покрити золотою або срібною фарбою. Нехай дитина нанизує їх на мотузочку, між деякими макаронинами можна зав'язати маленькі бантики з пакувальної стрічки. Нехай дитина подарує намиста тому, кому захоче. У будь-якому випадку, сам процес створення приносить дітям багато радості.

· А ще можна зробити намисто з солоного тіста. Його роблять так: 1 частина солі дрібного помолу + 1 частина борошна. Трохи зволожити сіль. Додати борошно і трохи води. Замісити тісто. Воно повинно бути пластичним і легко утримувати форму. Готуємо тісто по рецепту, а потім пропонуємо дитині зробити зі шматочків тіста кульки різних розмірів і форм. Поки тісто не засохло, кульки потрібно нанизати на нитку. Коли намиста висохнуть, а висохнуть вони досить скоро, розфарбуйте їх фарбами й покрийте лаком.

· Домашній оркестр. Запросіть не тільки дитину, але і решту членів вашої родини взяти участь у цьому заході: зберіть пляшки і баночки, жерстяні банки наповніть намистинами або ґудзиками, роздайте кожному два дерев'яних предмета (палички для суші, дерев'яні ложки, олівці). Увімкніть музику. Нехай, ударяючи об пляшку, банку, склянку, бляшанку дитина витягує звуки і підтримує ритм мелодії. По черзі до нього можуть приєднуватися всі інші.

· Шукаємо скарби! Це, мабуть, найулюбленіше заняття дітей - щось ховати або шукати. Намалюйте для дитини карту для пошуку скарбів, можете придумати легенду: про піратів чи індіанців, щоб їй було цікавіше. Карту можна розрізати на шматочки, щоб дитина зібрала її. «Скарбом» може бути маленька м'яка іграшка або що-небудь солодке.

· Вгадай-но! Зав'яжіть дитині очі хусткою і запропонуйте вгадати, що знаходиться перед нею. Якщо вона не може відразу вгадати, наштовхніть її на думку, підкажіть їй. Потім поміняйтеся ролями: Ви вгадуєте те, що загадала дитина.

· Малюємо картину пальчиками. Потрібно склеїти кілька аркушів паперу, щоб вийшов один великий аркуш, приблизно як ватман, або взяти старі шпалери. Беремо фарби і пензлики. Запропонуйте дитині, наносячи фарби на пальці, пальчиками намалювати картину - таку, яку їй хочеться.

· Таємничі візерунки. Беремо аркуш паперу формату А 4, згинаємо його навпіл. На одну половину нехай дитина хаотично наносить фарби - кілька кольорів. Потім складіть аркуш так, щоб фарба віддрукувалася на другій половинці аркуша. Розгорніть аркуш. Фарба змажеться, і на аркуші можна буде побачити візерунки. Запропонуйте дитині пофантазувати і знайти серед цих візерунків, наприклад, квіти або обриси тварин і обвести їх фломастером, коли фарба підсохне. Це відмінно розвиває уяву.

Ідей, як можна провести час із дитиною вдома, багато, причому, засоби для їх реалізації прості і немудрі.

Гра - це великий винахід людства. Для розвитку людей ігри мали не менше значення, ніж вогонь, колесо або хліб. Сила гри в тому, що вона легко і вільно допомагає формувати в людині найкращі якості - кмітливість, наполегливість, витримку, тренує розум, пам'ять і увагу.

Говорити про ігри завжди цікаво, але грати - ще цікавіше! Тож, несумних, яскравих і багатих на спілкування Вам осінніх днів!

Кiлькiсть переглядiв: 694

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.