ІГРИ В ПІСОЧНИЦІ,

або Вивчаємо властивості піску і "печемо паски"!

Настало літо. Хочеться вірити, що ваша дитина проведе цей теплий і сонячний час на природі, може побуває на березі річки чи моря, позасмагає на піщаному пляжі, досхочу накупається і пограє на березі з водою та піском. Але навіть якщо не вдасться виїхати на природу, то все одно влітку, більше ніж в інший сезон, дитина буде гуляти в парку, саду або біля свого будинку на дитячому майданчику. А на кожному майданчику обов'язково є пісочниця, в якій всі діти дуже люблять грати.
Будь-як
ій дитині гра з піском приносить велике задоволення. Запропонуйте дитині інструменти для гри, а також пластикові баночки та пляшечки, і вона годинами буде копатися в пісочниці, насипаючи пісок у формочки і зсипати його назад.
Зверніть увагу дитини на те, що пісок може бути сухим і вологим. Сухий пісок розсипається - з нього не можна нічого побудувати, але зате його можна пересипати тонкою цівкою або просівати через сито. Покажіть дитині, як сухим піском можна виміряти обсяг різних формочок і навіть пляшечок з вузьким горлечком, насипаючи туди пісок через воронку. Покажіть, як через вузьке горлечко пляшки пісок висипається назад довше, ніж через широке.
Дітям постарше для дослідження піску можна дати лупу.

Насипавши трохи піску на білий аркуш паперу, разом з дитиною уважно розгляньте піщинки під лупою. Зверніть увагу дитини на те, що вони різної форми і розміру. Розкажіть, як утворюється пісок. Піщинки - це крихітні камінчики, які виходять від тертя і ударів один об одного великих каменів.

Зовсім інші ігри можна запропонувати дітям з вологим піском. Перш за все, зверніть увагу,що властивості вологого піску зовсім інші, ніж сухого. По-перше, вологий пісок - іншого кольору, по-друге, він важкий і вже не сиплеться, зате з нього можна «пекти пиріжки і пасочки».
Завдання дорослого - підказати дитині тему для
нової гри, а дитина вже докладе власну фантазію.
Вирушаючи з дитиною на прогулянку, візьміть з собою не тільки відерце і лопатку, а й машинку.
В нагоді вам стане і інший будівельний матеріал:
бруски, дощечки. Машина може бути великою, наприклад самоскид, в неї дитина буде навантажувати пісок
і відправляти його на іграшкове будівництво, а може бути і маленькою, тоді дитина буде будувати для неї дороги і мости у вологому піску.
Покажіть дитині, як побудувати міст. Для цього
за допомогою відерця зробіть дві паски або дві піщані гірки на невеликій відстані одна від одної, а між ними перекиньте дощечку - по такому мосту зможе проїхати машинка або пройти лялечка.Під мостом цілком може проїжджати потяг чи пливти кораблик.

У добре зволоженому піску можна зробити тунель і без використання додаткового будівельного матеріалу. Для цього пісок насипте гіркою, а через підставу паралельно поверхні землі совком або рукою проробіть наскрізний отвір. Якщо отвір не робити наскрізним, то вийде непоганий гараж для маленької машинки або будиночок для улюбленої іграшки. У випадку, якщо іграшок багато, має сенс побудувати великий будинок, в якому вийде відразу кілька квартир.
Поєднуючи різні види будівель - дороги, тунелі, мости, піщані гірки, можна побудувати трасу, по якій буде їздити іграшкова машинка, керована досвідченим водієм. Можна створити і ціле місто з площами, скверами, будинками і гаражами.
Граючи з вологим піском, дитина може робити споруди за власним задумом, а може користуватися планом, який ви йому зап
ропонуєте. Дитина може, проявити свою фантазію в найрізноманітніших іграх.

Запропонуйте їй : «Побудуй палац для свого улюбленого казкового героя, а потім прикрась його черепашками, квітами і візерунками».
Якщо дітей декілька, то можна влаштувати конкурс «Чий палац краще».

Показуючи дитині ігри з піском, попередьте, що грати з ним небезпечно: потрібно бути уважним і стежити, щоб пісок випадково не потрапив в очі
.

Кiлькiсть переглядiв: 1151

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.